Ansvariga för barn- och ungdomsarbetet i
Svenska kyrkan i församlingar och pastorat i Vadsbo kontrakt.
 

Uppdaterad feb 2012

AMNEHÄRAD-LYRESTADS PASTORAT

Elisabeth Skarin
Församlingshemmet
54792 Gullspång
tfn 0551-28551, 28553
mob 0708-527632
fax 0551-20078
hem 0551-22654
elisabeth.skarin@svenskakyrkan.se

AMNEHÄRAD

Desirée Karlsson.
Församlingshemmet
54792 Gullspång
Tel 0551-285 59, 28551
Mobiltel. 073-852 27 15
desiree.k.karlsson@svenskakyrkan.se

LYRESTAD

Ulrika Norén
Hasslerör Wassagården 1
542 92 Mariestad

tfn 0501-50002, 66935

Mobiltel. 073-072 58 12
hem 0501-20543
ulrika.noren@svenskakyrkan.se


TIVED-FINNERÖDJA PASTORAT

Lotta Sandström

Pastorsexp
Kyrkvägen 8
695 93 Finnerödja
tfn 0584-20020
fax 0584-20621
mob 070-6743948
ann-charlotte.sandström@svenskakyrkan.se


MARIESTADS PASTORAT


Ulrika Keidser-Flygare
Marieholmskyrkan
542 44 Mariestad
tfn 0501-390531
mob 0703-905053
fax 0501-390583
hem 0501-50443
ulrika.keidser-flygare@svenskakyrkan.se


Lena Leijon
Marieholmskyrkan
54244 Mariestad
tfn 0501-390538
fax 0501-390583
lena.leijon@svenskakyrkan.se


LUGNÅS-ULLERVADS PASTORAT

ULLERVAD


Lena Davidsson
Pastorsexp Ullervad
54293 Mariestad
0501-35181

LUGNÅS

Johanna Ringqvist

Pastoratsgården Björsäter
                     
54295 Mariestad
tfn 0501-40315

070-4070107
hem 0501-19434
johanna.ringqvist@svenskakyrkan.se

TÖREBODA PASTORAT

TÖREBODA

Anki Berggren
Box 103
545 23 Töreboda
tfn 0506-18510
fax 0506-16509
anki.berggren@svenskakyrkan.se

Catrin Forsberg
Box 103

545 23 Töreboda
tfn 0506-18519, 18540
fax 0506-16509
hem 0506-15094
catrin.forsberg@svenskakyrkan.se

Billy Joelsson
Box 103
545 23 Töreboda
tfn 0506-18509
fax 0506-16509
hem 0505-23023
billy@joelsson.nu


HOVA

Karin Leidner Arvidsson

Pastorsexp Hova
Torggatan 1
548 32 Hova
Tfn 0506-30125
karin.leidnerarvidsson@svenskakyrkan.se


Ändringar i denna lista kan meddelas Billy Joelsson via epost billy@joelsson.nu, telefon 0506-18509.

Tag för vana att regelmässigt gå in på denna sida och kontrollera att du har aktuella adresser.
   
Tillbaka